Шильди (смоляні, об'ємні наклейки) 

Шильди – об'ємні наліпки, які мають привабливий зовнішній вигляд, можуть бути різних форм та розмірів, а також досить приємні на дотик. Крім того, об'ємні наклейки дуже естетичні та стильні. Даний тип поліграфії вже декілька років знаходиться на піку популярності і, відверто кажучи, не даремно! Красиві, яскраві, блискучі…пройти повз досить складно!

Шильди, 3D наклейки, полімерні, смоляні, силіконові, випуклі, об'ємні – як тільки їх не називають. Для того, щоб зрозуміти, про що йдеться – потрібно “копнути” трішки глибше…

То що ж то таке, той дивовижний “шильд”)

В перекладі з німецького «schild» це «ярлик». Перші шильди вироблялись виключно для маркування продукції…та чи маркуванням єдиним вони корисні сьогодні?

Застосування смоляних наклейок

Смоляні наклейки є універсальними та багатофункціональними виробами, які можуть бути використані в різних галузях та сферах діяльності.

Розглянемо детальніше деякі приклади використання шильд.

 • Привертають увагу. Яскравий та неповторний дизайн смоляних наклейок ефективно “чіпляє око” та приваблює потенційного покупця. Вони з легкістю можуть використовуватись для збільшення продажів та популярності продукту.
 • Брендування. За допомогою шильд можна можна розповісти потенційним клієнтам про діяльність своєї компанії, її послуги та продукти. Зображення фірмової символіки (лого, слоган) підвищить впізнаваність бренду та зацікавленість клієнтів, формуючи позитивний імідж компанії.
 • Реклама. Смоляні наклейки також використовуються для нанесення на побутові пристрої, наприклад, на кухонну техніку. Об'ємні наклейки також можуть бути використані в рекламних цілях на гаджетах, таких як смартфони, планшети, комп'ютери та інші пристрої. Це додає індивідуального стилю, забезпечує його додаткову цінність та привабливість для споживачів. Шильди з логотипом наносяться майже на будь-який товар, часто використовуються в промо акціях.
 • Маркування. Шильди використовуються в різних галузях промисловості. Наприклад, вони можуть бути нанесені на промислове обладнання, на транспортні засоби, на медичну техніку, що експлуатується в умовах високої температури та вологості, та ін.
 • Персоналізація. Полімерні наклейки можуть бути використані у вигляді етикеток з унікальними ідентифікаційними кодами, що забезпечують захист від підробок, підвищують безпеку та надійність продукту.
 • Декор. Крім того, смоляні наклейки використовуються для декорування приміщень та меблів, наприклад, для створення оригінальних та привабливих дизайнів на стінах, дверях, вікнах, дзеркалах та інших поверхнях. Шильди можуть бути виготовлені в будь-яких кольорах та формах, що дозволяє створювати різноманітні дизайни та цікаві візуальні ефекти.
 • Сувенірна продукція. Наклейка з полімерною заливкою може бути використана для виготовлення значків, брелоків, стікерпаків. Такі наклейки будуть гарно виглядати на блокнотах, щоденниках, пеналах та інших речах щоденного використання.
 • Ігрові матеріали. Випуклі наклейки також використовуються для створення іграшок та ігрових елементів. Наприклад, для створення цікавих та захоплюючих аксесуарів настільної гри, які можуть бути використані як для дітей, так і для дорослих.

Ви вже зацікавились? Тоді йдемо далі…

Особливості та переваги шильдів

Смоляні наклейки мають кілька переваг порівняно з іншими видами стікерів. Перш за все, вони дуже міцні та стійкі до зношування, а також стійкі до впливу ультрафіолету, води та температури. Вони довговічні та практичні в експлуатації.

Смола ефективно захищає зображення від стирання та має здатність до самовідновлення. Якщо на поверхні смоли зробити подряпину – через деякий час шильда вирівняється і знову стане гладкою.

Силіконова наклейка приємна на дотик, вона має блискучу поверхню, не жовтіє та не тріскається з часом.

Ще одна перевага смоляних наклейок полягає в тому, що вони можуть мати різні форми та розміри, що дає можливість створювати неповторні дизайни, здатні притягувати погляди оточуючих.

Гелеві об'ємні наклейки також дуже прості у використанні. Їх можна легко приклеїти самостійно, без допомоги професіоналів. Крім того, за необхідності, шильди безпечно знімаються без пошкодження поверхні та не залишають слідів після видалення.

Однак, смоляні наклейки мають і деякі недоліки. Наприклад, вони можуть бути досить дорогими у виробництві порівняно зі звичайними стікерами. Також варто зазначити, що на їх виготовлення потрібно більше часу, ніж на прості наліпки.

Однак, незважаючи на ці недоліки, шильди залишаються популярним вибором для рекламних та дизайнерських проектів.

Особливості виготовлення смоляних наклейок і шильдів

Виготовлення шильдів складається з кількох етапів. Розглянемо детальніше кожен з них.

 1. Першим кроком є створення макету майбутньої наклейки або шильди. Для цього можна скористатися спеціальними програмами для дизайну, або звернутись за допомогою до професійного дизайнера, який створить макет згідно вашого запиту та технічних потреб типографії. Об'ємні наклейки можуть мати будь-який розмір та форму, проте важливим є одне правило: макет не має містити гострих кутів, мінімальний радіус скруглення кутів - 2мм.
 2. Після того, як макет готовий, його друкують на самоклейці з синтетичною основою. Це можуть бути такі матеріали, як Ritrama, Oracal та їх аналоги.

  Технологію друку обирають в залежності від тиражу та розміру наклейки, проте найчастіше використовують цифровий друк. У даної технології є кілька основних переваг:

  • Існує можливість затвердження першого друкованого аркушу (кольоропроби)
  • Можливий друк малими тиражами (від 1 екземпляру)
  • Якісна кольоропередача
  • Оперативні терміни друку.

  При друці наклейок для виготовлення шильд важливо не забувати про додаткові приладочні аркуші, про що має пам'ятати, в першу чергу, виконавець вашого замовлення, тобто виробник шильд.

 3. Після друку наклейки передаються на ламінацію – додатковий захист зображення плівкою. Для цього використовуються рулонні ламінатори із щільністю плівки 30 мкн.
 4. Наступний етап – плотерна порізка. Тут наклейці можна надати майже будь-якої форми (окрім гострих кутів), що зробить її оригінальною та ефектною зовні. Плотерна порізка виконується за допомогою рулонних плотерів з автоматичною подачею аркушів, що дозволяє виконувати цю опцію швидко та якісно. Плоттер надсікає верхній липкий шар наклейки, в той час як захисний шар (підкладка) залишається абсолютно цілою.
 5. Далі слідує видалення облою, тобто зняття непотрібних залишків самоклейки з аркушу. Це важлива умова для якісного виконання наступного етапу виготовлення шильд.
 6. Нарешті наклейки заливають епоксидною смолою, створюючи ефект об'ємної лінзи. Висота лінзи може коливатись в межах 1,5-2,5 мм. Саме тут звичайна наклейка перетворюється в шильду! Вона стає об'ємною, а на дотик схожою на силіконову…Звідси і та кількість назв, які кружляють навколо цього цікавого поліграфічного виробу)
 7. Завершальним етапом у виготовленні шильд є сушка, після чого наклейки готові до використання! При застиганні смола утворює прозору лінзу, яка надає об'ємності та яскравості зображенню.
 8. Після того, як шильди готові – для зручного подальшого використання їх можна розрізати сетами або поштучно, за необхідності додати індивідуальну упаковку виробу.

На перший погляд може здатися, що процес виготовлення шильд заскладний, та це не зовсім так. В руках досвідчених професіоналів робота відточена та налагоджена до дрібниць, а сучасне обладнання – надійний фундамент для якісного виконання всіх етапів виробництва ;)

Особливості використання

Епоксидні шильди зі звороту мають досить міцний клейовий шар, що дозволяє їм надійно триматись на поверхні, проте для того, щоб наклейки прослужили якнайдовше – важливо врахувати деякі особливості:

 • Не використані шильди потрібно зберігати рівними, в сухому темному місці. Важливо не складати їх одна до одної смоляною стороною, інакше вони можуть склеїтися.
 • Місце нанесення наклейки має бути рівним, гладким, сухим і чистим. Перед використанням наклейки місце нанесення має бути очищене від пилу та знежирене.
 • Ідеальна температура поклейки 20-35 градусів Цельсія.
 • Знімаючи шильду з підкладки важливо не торкатися руками липкої сторони наклейки. Клеїти її потрібно з першого разу, міцно притиснувши до поверхні і не рухаючи деякий час для кращої адгезії з поверхнею.

Виконуючи ці не хитрі умови ви зможете зробити так, щоб ваша об'ємна 3d наклейка прослужила максимально довго.

Чому варто замовити шильди в типографії Фастпринт?

 • 20 років безперервного досвіду та активного розвитку
 • Тисячі задоволених клієнтів, дружні та довірливі відносини з більшістю із них
 • Працюємо під ключ: від створення макету до упаковки та відправки тиражу на вказану адресу
 • Широкий асортимент продукції та послуг
 • Власний парк новітнього обладнання повного циклу
 • Автоматизація всіх процесів, що мінімізує наявність помилок, обумовлених людським фактором
 • Контроль якості та супровід замовлення менеджером на всіх етапах виробництва
 • Оперативні терміни виробництва, завжди витримуємо оговорені строки
 • Досвідчений та доброзичливий персонал
 • Інтелектуальна система оповіщень (sms, email, telegram)
 • Працюємо зі різними формами оплати (картка, онлайн оплата, безготівкова форма та готівка)
 • Доставляємо замовлення по Києву та всій Україні.

Так можна продовжувати ще довго, але рекомендуємо скористатись нашими послугами і особисто впевнитись в правильності свого вибору. Ми виготовляємо не тільки шильди, а й великий асортимент іншої поліграфічної продукції, від класики до креативу: візитки, листівки, папки, флаєри, наліпки, упаковка, блокноти, буклети, календарі, конверти та багато іншого. Не боїмося складних та цікавих замовлень, налаштовані позитивно та зацікавлені в побудові надійних, довгих та взаємовигідних професійних відносин.

Виникли запитання? Пишіть, дзвоніть, заходьте – надамо відповіді, прорахуємо вартість, покажемо зразки, допоможемо у виборі.

Офіс (044) 503 88 26
Kyivstar (098) 045 81 86
Vodafone (066) 991 46 06
Lifecell (093) 515 40 19
E-mail: fast@fastprint.ua
Facebook
Viber
Telegram

Як зробити замовлення?

Приймаємо замовлення на електронну адресу, в месенджерах або при особистій зустрічі у нас в офісі за адресою вул. Василя Яна ⅗.

Для цього потрібно лише описати замовлення в довільній формі, за необхідності додати робочі матеріали для роботи дизайнера (лого, текстові блоки, зображення та ін) або готовий макет для друку. Також потрібно зазначити форму оплати і адресу для доставки…

… а далі – трішки терпіння в очікуванні прекрасного)

Ми зробимо все для того, щоб ви вчасно отримали замовлення найвищої якості і згодом прийшли до нас ще!

Тож, чекаємо на ваші замовлення вже сьогодні!

Відповідаємо швидко, виробляємо якісно, працюємо оперативно!

ic
Подивитися на мапі Пн - Пт: 9:30 - 18:00
Пн - Пт: 10:00 - 15:00
Швидке замовлення
Заявка на розрахунок вартості
Задати питання

Задайте питання і ми зв'яжемося з вами протягом 3-х годин.
Або зв'яжіться зручним способом >

Задати питання
Заявка прийнята!
Спасибі!
Зовсім скоро ми зв'яжемося з вами!