Висічка (вирубка)

Висічка (вирубка) поліграфічних виробів – це процес, який включає в себе вирізання складних форм та деталей за допомогою спеціального обладнання.

Висічка може бути застосована для виготовлення різноманітних поліграфічних продуктів, наприклад:

 • Візитівки.

  Тут все залежить від креативу і фантазії власника. Вирубка в поліграфії може бути виконана у формі логотипа компанії або вона може в цілому мати не стандартну форму. Мета – привернути увагу клієнтів та показати свою унікальність. Також у візитках часто використовується скруглення кутів, що теж реалізується за допомогою висічки. Важливо те, що візитка в деякій мірі відображає характер власника, тож має бути особливо продумана.

 • Брошури.

  Обкладинка брошури може містити висічні елементи та отвори згідно задумки дизайнера. Також можлива висічка рубрикаторів у внутрішньому блоці буклета.

 • Воблери, шелфтокери.

  Різна промо продукція може мати будь-які форми та розміри і чим креативнішим буде їх зовнішній вигляд, тим краще спрацює данна рекламна акція.

 • Цінники.

  Круглі, овальні, у формі краплі, квітки чи ще чогось – все можливе! Крім висічки по периметру – в центрі виробу просікаються додаткові лінії для зручності використання.

 • Хенгери.

  Бувають різної форми. Яскраві та оригінальні – цікавий та завжди актуальний поліграфічний продукт.

 • Цільнокройні папки.

  Це той тип папки, який висікається цільним елементом із великого аркушу паперу та потім завдяки продуманій конструкції та наявності біговок легко складається в готову папку. Форма карману, як і ширина корінчика за потреби можуть бути будь-якими.

 • Наклейки.

  Популярність цього поліграфічного продукту просто зашкалює і обійтись без висічки йому досить складно. В роботі з наліпками найчастіше використовується не тільки висічка по периметру виробу, а й просічка верхнього липкого шару. Завдяки цій технології наклейки легко знімаються з аркушу і можуть мати будь яку форму та розмір. Наклейки з висічкою – без перебільшення, найпоширеніший вид поліграфії.

 • Етикетки.

  Етикетка це лице товару, тож вона має бути бездоганною. За допомогою висічки навіть саму просту етикетку можна зробити оригінальною, тою, що залишається в пам'яті надовго. Висічка етикеток підкреслить красу та крафтовість вашого продукту.

 • Упаковка.

  Тут без якісної висічки просто не обійтись. Щоб коробка складалась легко та правильно важливо з особливою увагою підійти до підготовки контуру висічки, гарно попрацювати з бігівками. Якісна висічка упаковки – залог отримання якісного продукту на виході.

 • Поштівки.

  Поштівка завжди має бути особливою, адже в цьому її сенс. Вирубка на папері допоможе надати будь-якої унікальної форми вашому посланню. Вона може бути круглою, з ажурними краями або у формі серця. Не стримуйте свою фантазію!

 • Елементи для творчості.

  Можуть використовуватись, наприклад, у скрапбукінгу і не тільки.

Висічка в поліграфії – важливий процес для створення оригінальних продуктів, які привертають увагу споживачів та відображають бренд компанії. Завдяки їй створюються унікальні форми, фігурні края та інші креативні елементи дизайну в поліграфічній продукції.

Одним з найбільш поширених способів виготовлення висічки поліграфічних виробів є тигельна висічка з використання висічних форм. Висічні форми виготовляються з металу та використовуються для вирізання будь-яких форм та деталей з паперу та інших матеріалів.

Вирубка на тигельному пресі, в цілому, досить швидкий і не складний процес, проте варто зауважити, що на виготовлення індивідуальної штанц-форми потрібен додатковий час та додаткові фінансові витрати.

Способи використання висічки в поліграфічних виробах.

 • Висічка віконця

  Це один з найпоширеніших типів висічок, який використовується для виготовлення конвертів, поштових листів, брошур, листівок, цінників і т.д. Віконце може мати будь-яку форму і розмір, а також може бути вирізане в будь-якому місці виробу.

 • Висічка у вигляді логотипу

  Такий тип висічки може використовуватись як елемент дизайну візитівок або буклетів, що надасть їм оригінального зовнішнього вигляду. Логотип може мати будь-яку форму та розмір, згідно вашого корпоративного стилю.

 • Висічка у вигляді назви компанії

  Підходить далеко не всім, проте в лаконічних назвах компаній має місце бути. Застосувати можна в дизайні будь-якої корпоративної поліграфічної продукції – блокноти, папки, буклети та ін.

 • Висічка у вигляді фігурного об'єкту зовні або всередині виробу

  Цей тип висічки використовується для виготовлення різноманітної друкованої продукції, наприклад, етикетки, POS-матеріали, листівки або поштівки. Об'єкти можуть бути вирізані різної форми та розміру.

 • Закруглення кутів

  Ця опція завжди має популярність при виробництві пластикових та псевдопластикових карток, візитівок, рідше – іншої поліграфії. Завдяки висічці цей процес завжди швидкий, а результат бездоганний.

Думаєте це все?) … окрім очевидних речей, за допомогою тигельного преса можна робити ще й такі важливі в поліграфії опції, як:

 • Біговка

  Біговка – процес нанесення прямої борозенки на аркуш щільного паперу (від 170 гр/м.кв), необхідний для подальшого складання виробу по лінії так, щоб папір та тонер на ньому не тріскались та не ламались.

  Біговка також виконується на висічному тигелі, але при цьому використовується штанц-форма з тупим ножем та за допомогою монтажу бігувальних каналів, що надає можливість виконати красивий і технологічно правильний біг. Це особливо актуально при виготовленні коробок, папок, рахівниць, поштівок, обкладинок буклетів, тощо.

 • Перфорація

  Окрім висічки форм та деталей, в поліграфії часто використовується також техніка перфорації.

  Перфорація – це нанесення на матеріал отворів, що періодично повторюються, які полегшують відрив по цій лінії. У поліграфії існує безліч видів продукції, для яких ця опція необхідна. До них відносять відривні календарі, запрошення, квитки, талони – все, що потребує рівної лінії відриву.

 • Надсічка

  Надсічка – це процес надсікання верхнього липкого шару при виготовленні наклейок, при цьому нижня підкладка залишається абсолютно цілою, що дає можливість легко знімати наклейку потрібної форми з цілого аркуша самоклейки.

  Вас нарешті зацікавила вирубка? Типографія Фастпринт найкращий виконавець даної послуги, але до цього ми ще повернемось…

Процес висічки

Тигельна вирубка дозволяє відійти від звичної прямокутної форми поліграфічного виробу, тому контур висічки стає важливим елементом дизайну, надаючи потужний візуальний вплив на покупця. Однак складні форми або візерунки можуть бути обмежені можливостями обладнання. Максимальний розмір продукції, що висікається, також залежить від обладнання.

Вирубка на тигелі залежить від якості висічної форми. Тож розглянемо детальніше, що таке висічна штанц-форма та її особливості:

 • Штанц-форма замовляється один раз та може використовуватись надалі допоки ріжучий елемент не вийде з ладу (затупиться).
 • Штанц-форма може бути виготовлена на різну кількість виробів, все залежить від розміру та накладу поліграфії у замовленні. Тут важливо підібрати оптимальний варіант, адже від цього напряму залежить вартість послуги висікання. Чим більша довжина контуру штанц-форми, тим вона буде дорожча. Таким чином при малих тиражах зазвичай економічніше робити форму на один виріб, а при великих – на декілька, що в свою чергу надасть змогу заощадити на кількості висікальних ударів.
 • У формуванні ціни на висічку має місце вартість приладки. Ця вартість не змінюється і не залежить від тиражу, тому вартість висікання невеликих накладів може обходитись дорожче.
 • При замовленні стандартних видів поліграфії (папки, хенгери та інше) – варто уточнити в типографії про наявність готових стандартних штанц-форм. Згідно наданої інформації ви можете підігнати свій контур висічки під існуючий у підрядника і заощадити на вартості виготовлення форми.

Висічка є важливим елементом виробництва поліграфічних виробів. Цей процес дозволяє створювати нестандартні форми і дизайни, забезпечує високу якість обробки і точність вирізування поліграфії. Крім того, фігурна висічка дозволяє створювати оригінальні продукти, які можуть привернути увагу потенційних та постійних клієнтів, допомогти виробникам залучити нових клієнтів.

Висічка на папері – це своєрідна персоналізація виробу, вона робить поліграфію креативною і вигідно виділяє вас серед конкурентів.

Вирубка в типографії Фастпринт – завжди швидкий та якісний процес. За необхідності, наші професійні менеджери запропонують вам стандартні готові штампи, а досвідчені дизайнери із задоволенням допоможуть із підготовкою контуру висічки для отримання ідеального результату.
Вибір технології висікання залежить від багатьох факторів, таких як матеріал, форма і розмір висічки, складність дизайну, кількість виробів, бюджет і терміни виготовлення. Кожен метод має свої переваги та недоліки і використовується залежно від конкретних вимог проекту.

Гарною альтернативою тигельній висічці являється плотерна порізка.

Плотерна порізка особливо актуальна у виробництві наклейок та упаковки малими накладами. Вона має більшу точність при порізці, що особливо помітно при надсічці верхнього шару стікерів та при виконанні бігівки в конструкції коробки. Це завжди стабільний і якісний результат.

Також важливо відмітити про суттєву економію при виготовленні маленьких тиражів, або великого тиражу, але з різними макетами. Це саме стосується дрібних виробів, наприклад, наклейок. У даному випадку вам не потрібно додатково оплачувати вартість виготовлення штанц-форми.

Плотерна порізка – це високоточний процес, що також є одним із важливих етапів поліграфічного виробництва. Плотери працюють із паперами та картонами різної щільності, з ламінованими матеріалами, самоклейками різних типів.

Основні переваги технології:

 • Точність
 • Якість
 • Швидкість

Типографія Фастпринт володіє плотерами різного типу – планшетними та рулонними. Всі вони обладнані автоматичними податчиками паперу, що значно пришвидшують виробничий процес.

Отже, відділ висічки нашої типографії налічує дев’ять одиниць техніки, серед яких:

 • Тигельний прес ML 750
 • Автоматизовані планшетні плоттери iECHO – 3 шт
 • Планшетний плоттер Graphtec – 1 шт
 • Рулонні ріжучі плотери Graphtec з автоподатчиками iMark/FMark2 – 2 шт
 • Рулонні ріжучі плотери Graphtec - 3 шт

Особливу увагу слід приділяти правильному вибору технології висікання, щоб забезпечити високу якість обробки тиражу, точність вирізування та економічність.

В типографії Фастпринт ви можете замовити не тільки плотерну порізку та тигельну висічку, але й повний спектр поліграфічних послуг від створення макету до доставки тиражу за вказаною адресою. Ми пропонуємо великий асортимент послуг, серед яких дизайн, додрукарська підготовка макету (персоналізація), друк (офсетна, цифрова, широкоформатна технології), післядрукарська обробка тиражу (бігування, фальцювання, брошурівка, ламінація, плотерна порізка, висічка та інше). І головне – ми працюємо на базі власного сучасного обладнання, що надає можливість супроводу замовлення та контролю якості на всіх виробничих процесах.

Задати додаткові запитання або оформити замовлення на поліграфію можна так:

Тож, якщо вам потрібна висічка – типографія Фастпринт залюбки виконає кожне ваше замовлення! Ми професіонали, які знають все про тонкощі виробництва. Ми зростаємо та розвиваємось попри всі складності. Фастпринт – клієнтоорієнтована типографія, постійно вивчає потреби цільової аудиторії та вдосконалюється. Ми намагаємось бути кращими для вас!

Зробіть замовлення в Фастпринт і ви точно повернетесь до нас ще не раз! Ми за довгострокові бізнес-відносини! Тож, чекаємо знайомства з вами!

ic
Подивитися на мапі Пн - Пт: 9:30 - 18:00
Пн - Пт: 10:00 - 15:00
Швидке замовлення
Заявка на розрахунок вартості
Задати питання

Задайте питання і ми зв'яжемося з вами протягом 3-х годин.
Або зв'яжіться зручним способом >

Задати питання
Заявка прийнята!
Спасибі!
Зовсім скоро ми зв'яжемося з вами!