Технічні вимоги до макетів для цифрового друку.

 1. Макети приймаються в наступних форматах: *.pdf, *.eps, *.ps, *.ai, *.cdr, *.psd, * .tif, *.jpg, *.bmp; створені в програмах: Adobe IIIustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Corel Draw.
  Друкарня не несе відповідальності за якість друку файлів PDF, створених в додатках Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).
 2. Формат верстки повинен бути мінімум на 4 мм більше формату готового виробу (по 2 мм з кожного боку під обріз). Для точного обрізу формату необхідно ставити мітки різу.
 3. У разі подачі макетів з розкладкою на друкований аркуш(и), повинні бути дотримані вимоги до вказівок голови друкованого аркуша.
 4. Всі важливі елементи (логотипи, текст і т.д.), щоб уникнути обрізки повинні бути не менше ніж в 3 мм від країв обрізного формату.
 5. Для виведення растрових зображень високої якості найкращий формат – *.tif (без стиснення) з роздільною здатністю не менше 300 dpi, але не більше 450 dpi.
 6. За замовчуванням, для всіх макетів поданих в CMYK ігноруються вбудовані кольрові профайли та приймається колірний простір профайлу ISO Coated FOGRA39L (EFI).
  Для CMYK, за замовчуванням , використовується перетворення з relative colormetric схемою підміни кольорів за межам кольорового охоплення, для RGB – perceptual схема. Для "чистих" (C, M, Y, K) кольорів проводиться тільки перетворення по щільності (preserve pure colors).
  У разі подання макету в колірному просторі, який описаний іншими профілями (повинні бути впроваджені в документ), прохання описувати параметри управління кольором в замовленні. В таких випадках слід провести друк пробного аркуша, щоб переконатися в коректному розпізнанні колірних налаштувань макета RIP'ом.

  Векторна графіка:

   • всі тексти повинні бути переведені в криві;
   • товщина ліній повинна бути не менше 0.1 мм або 0.3 пункту; лінії і контури повинні містити не більше 700 вузлів;
   • растрові зображення повинні бути вставлені в розмірі 100% (не залінковані);
   • надані файли Corel Draw не повинні містити в собі ефектів (лінз, тіней, прозоростей, текстурних заливок і т.д.);
   • ВАЖЛИВО! В файли PDF НЕ вбудовувати КОЛІРНИЙ ПРОФІЛЬ, в іншому випадку необхідно вказати в заявці на друк, що файл необхідно друкувати з урахуванням вбудованого профілю;
   • налаштування OVERPRINT відправляються на друк відповідно до наданих макетів. БУДЬТЕ УВАЖНІ! Білий об'єкт з включеним Overprint буде відсутній на відбитку.

  Верстка (тільки для Adobe InDesign):

  • не переведені в криві шрифти надаються окремо;
  • всі тексти повинні бути в роздільних (unlinked) блоках;
  • вбудовані об'єкти повинні бути в масштабі 100% розміру вікна, в які вони вставлені.
 7. Надані шрифти повинні бути TTF (TrueType), OTF (OpenType), Тype1, PS (PostScript); без використання системних шрифтів.
 8. Персоналізація: для даного виду друку, окрім основного макету, необхідно надати базу змінних даних в форматі *.xls (Microsoft Excel).

Вимоги до макетів з друком білим кольором (для темних картонів, наклейок на прозорій плівці)

 1. Файли приймаються у форматах: PDF, PSD, EPS, CDR, AI.
 2. Елементи, виділені плашковим кольором "White" (С-100 M-0 Y-0 K-0), будуть віддруковані білим (все, що ще не виділено, колір матеріалу).
 3. Важливо! Порядок друку "Білий - CMYK" або "CMYK - Білий" вказується в коментарях до замовлення! Якщо друк білим використовується як підкладка під CMYK, друк в два проходи білого використовувати не бажано.
 4. Друк з білим може здійснюватися в наступних варіантах:
  • тільки білим в 1 прохід (стандартні терміни)
  • тільки білим в 2 проходи (більш насичений білий, несуміщення (незведення) 1-го і 2-го проходу до 1 мм, стандартні терміни)
  • білий + cmyk за один прохід (гарне поєднання, терміни +1 день)
  • білий + cmyk за два проходи, прохід 1 - білий, прохід 2 - cmyk (суміщення до 1 мм, стандартні терміни)
  • cmyk + білий за один прохід (гарне поєднання, стандартні терміни)
 5. Можливий друк білим кольором в півтонах.
 6. Adobe Illustrator, Corel: елементи під друк білим повинні бути винесені на окремий шар поверх друкованого зображення. Для друку білим в макеті повинен бути створений плашковий колір (С-100 M-0 Y-0 K-0) з використанням імені "White" з обов'язковим використанням атрибута OVERPRINT (накладення заливки).
 7. Adobe Photoshop: виділяємо потрібний нам об'єкт, додаємо в вікні "Канали" новий плашковий канал із зазначенням імені "White" (плашковий колір С-100 M-0 Y-0 K-0).

Керівництво з підготовки макетів до друку білим кольором.

Керівництво з підготовки контуру для плотерної порізки.

Особливості підготовки друку золотим (Gold) кольором

ВАЖЛИВО! Щоб отримати яскравий золотий колір на матеріалі, в макеті під Gold-об'єктами не повинно бути ніяких CMYK-об'єктів або необхідно виключити атрибут «Накладення заливки» (Overprint Fill) у вікні Атрибути при виділеному Gold-елементі. 

 

Недотримання даних вимог знімає з друкарні відповідальність за якість друку. Друкарня Фастпринт не несе відповідальність за якість друку і перенесення кольорів, в разі якщо попередньо не був замовлений друк кольоропроби.

Доопрацювання макетів здійснюється за тарифом 250 грн/год.

УВАГА! Наша друкарня не зберігає створені макети більше 3 місяців – ми зможемо записати їх на будь-який ваш носій інформації, щоб уникнути втрати.

ic
Подивитися на мапі Пн - Пт: 9:30 - 18:00
Пн - Пт: 10:00 - 15:00
Швидке замовлення
Заявка на розрахунок вартості
Задати питання

Задайте питання і ми зв'яжемося з вами протягом 3-х годин.
Або зв'яжіться зручним способом >

Задати питання
Заявка прийнята!
Спасибі!
Зовсім скоро ми зв'яжемося з вами!