Технічні вимоги до макетів для цифрового друку.

 1. Макети приймаються в наступних форматах: *.pdf, *.eps, *.ps, *.ai, *.cdr, *.psd, * .tif, *.jpg, *.bmp; створені в програмах: Adobe IIIustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Corel Draw.
  Друкарня не несе відповідальності за якість друку файлів PDF, створених в додатках Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).
 2. Формат верстки повинен бути мінімум на 4 мм більше формату готового виробу (по 2 мм з кожного боку під обріз). Для точного обрізу формату необхідно ставити мітки різу.
 3. У разі подачі макетів з розкладкою на друкований аркуш(и), повинні бути дотримані вимоги до вказівок голови друкованого аркуша.
 4. Всі важливі елементи (логотипи, текст і т.д.), щоб уникнути обрізки повинні бути не менше ніж в 3 мм від країв обрізного формату.
 5. Для виведення растрових зображень високої якості найкращий формат – *.tif (без стиснення) з роздільною здатністю не менше 300 dpi, але не більше 450 dpi.
 6. За замовчуванням, для всіх макетів поданих в CMYK ігноруються вбудовані кольрові профайли та приймається колірний простір профайлу ISO Coated FOGRA39L (EFI).
  Для CMYK, за замовчуванням , використовується перетворення з relative colormetric схемою підміни кольорів за межам кольорового охоплення, для RGB – perceptual схема. Для "чистих" (C, M, Y, K) кольорів проводиться тільки перетворення по щільності (preserve pure colors).
  У разі подання макету в колірному просторі, який описаний іншими профілями (повинні бути впроваджені в документ), прохання описувати параметри управління кольором в замовленні. В таких випадках слід провести друк пробного аркуша, щоб переконатися в коректному розпізнанні колірних налаштувань макета RIP'ом.

  Векторна графіка:

   • всі тексти повинні бути переведені в криві;
   • товщина ліній повинна бути не менше 0.1 мм або 0.3 пункту; лінії і контури повинні містити не більше 700 вузлів;
   • растрові зображення повинні бути вставлені в розмірі 100% (не залінковані);
   • надані файли Corel Draw не повинні містити в собі ефектів (лінз, тіней, прозоростей, текстурних заливок і т.д.);
   • ВАЖЛИВО! В файли PDF НЕ вбудовувати КОЛІРНИЙ ПРОФІЛЬ, в іншому випадку необхідно вказати в заявці на друк, що файл необхідно друкувати з урахуванням вбудованого профілю;
   • налаштування OVERPRINT відправляються на друк відповідно до наданих макетів. БУДЬТЕ УВАЖНІ! Білий об'єкт з включеним Overprint буде відсутній на відбитку.

  Верстка (тільки для Adobe InDesign):

  • не переведені в криві шрифти надаються окремо;
  • всі тексти повинні бути в роздільних (unlinked) блоках;
  • вбудовані об'єкти повинні бути в масштабі 100% розміру вікна, в які вони вставлені.
 7. Надані шрифти повинні бути TTF (TrueType), OTF (OpenType), Тype1, PS (PostScript); без використання системних шрифтів.
 8. Персоналізація: для даного виду друку, окрім основного макету, необхідно надати базу змінних даних в форматі *.xls (Microsoft Excel).

Вимоги до макетів з друком білим кольором (для темних картонів, наклейок на прозорій плівці)

 1. Файли приймаються у форматах: PDF, PSD, EPS, CDR, AI.
 2. Елементи, виділені плашковим кольором "White" (С-100 M-0 Y-0 K-0), будуть віддруковані білим (все, що ще не виділено, колір матеріалу).
 3. Важливо! Порядок друку "Білий - CMYK" або "CMYK - Білий" вказується в коментарях до замовлення! Якщо друк білим використовується як підкладка під CMYK, друк в два проходи білого використовувати не бажано.
 4. Друк з білим може здійснюватися в наступних варіантах:
  • тільки білим в 1 прохід (стандартні терміни)
  • тільки білим в 2 проходи (більш насичений білий, несуміщення (незведення) 1-го і 2-го проходу до 1 мм, стандартні терміни)
  • білий + cmyk за один прохід (гарне поєднання, терміни +1 день)
  • білий + cmyk за два проходи, прохід 1 - білий, прохід 2 - cmyk (суміщення до 1 мм, стандартні терміни)
  • cmyk + білий за один прохід (гарне поєднання, стандартні терміни)
 5. Можливий друк білим кольором в півтонах.
 6. Adobe Illustrator, Corel: елементи під друк білим повинні бути винесені на окремий шар поверх друкованого зображення. Для друку білим в макеті повинен бути створений плашковий колір (С-100 M-0 Y-0 K-0) з використанням імені "White" з обов'язковим використанням атрибута OVERPRINT (накладення заливки).
 7. Adobe Photoshop: виділяємо потрібний нам об'єкт, додаємо в вікні "Канали" новий плашковий канал із зазначенням імені "White" (плашковий колір С-100 M-0 Y-0 K-0).

Керівництво з підготовки макетів до друку білим кольором.

Керівництво з підготовки контуру для плотерної порізки.

Вимоги до макетів з друком прозорим тонером (імітація вибіркового/суцільного лаку)

 1. Файли приймаються у форматах: PDF, PSD, EPS, CDR, AI.
 2. Елементи, виділені плашковим кольором "Clear" (С-0 M-100 Y-0 K-0), будуть покриті лаком,
 3. Друк з лаком може здійснюватися в наступних варіантах:
  • тільки лаком
  • cmyk + лак за один прохід (гарне поєднання)
  • cmyk + матова ламінація + лак. Два проходи. Прохід 1: cmyk. Потім ламінація. Прохід 2: лак. (Несуміщення (незведення) 1-го і 2-го проходу до 1 мм)
 4. Для друку в два проходи необхідно дотримуватися наступних обмежень:
  • при друці CMYK + вибірковий лак з ламінуванням елементи під лак повинні бути товщиною не менше 3 мм.
  • допустимо несуміщення до 1,5 мм
  • рекомендуємо цифровий лак поверх ламінації використовувати автономно, не прив'язуючись до друкованих об'єктів.
 5. CMYK + вибірковий лак без ламінації:
  • тексти не менше 9 pt Bold
  • елементи не менше 1,06 мм (3 pt)

  На всіх елементах меншої товщини ефект лаку візуально відсутній.

 6. Якщо зображення, на яке накладається вибірковий лак світліше, ніж фон, то об'єкт на лак створюється МЕНШЕ зображення на 0,3 мм з кожного боку.
 7. Якщо зображення на яке накладається вибірковий лак темніше, ніж фон, то об'єкт на лак створюється БІЛЬШЕ на 0,3 мм з кожного боку.
 8. Мінімальна товщина ліній для вибіркового лаку без друку CMYK повинна бути не менше 0,5 мм
 9. Adobe Illustrator, Corel: елементи під покриття лаком повинні бути винесені на окремий шар поверх друкованого зображення і мати 100% заливки (лак не може передавати півтони) У макеті повинен бути створений плашковий колір (С-0 M-100 Y-0 K-0) з використанням імені "Clear" з обов'язковим використанням атрибута OVERPRINT (накладення заливки)
 10. Adobe Photoshop: виділяємо потрібний нам об'єкт, додаємо в вікні "Канали" новий плашковий канал із зазначенням імені "Сlear" (плашковий колір С-0 M-100 Y-0 K-0)

Керівництво з підготовки макетів прозорим тонером

Недотримання даних вимог знімає з друкарні відповідальність за якість друку. Друкарня Фастпринт не несе відповідальність за якість друку і перенесення кольорів, в разі якщо попередньо не був замовлений друк кольоропроби.

Доопрацювання макетів здійснюється за тарифом 250 грн/год.

УВАГА! Наша друкарня не зберігає створені макети більше 3 місяців – ми зможемо записати їх на будь-який ваш носій інформації, щоб уникнути втрати.

ic
Подивитися на мапі Пн - Пт: 9:30 - 18:30
Пн - Пт: 10:00 - 15:00
Швидке замовлення
Заявка на розрахунок вартості
Задати питання

Задайте питання і ми зв'яжемося з вами протягом 3-х годин.
Або зв'яжіться зручним способом >

Задати питання
Заявка прийнята!
Спасибі!
Зовсім скоро ми зв'яжемося з вами!