Розкладка на лист

Розкладка виробів (листівки, флаєра тощо) проводиться з вильотами 2 мм з кожного боку виробу. Відстань між мітками різу має становити 4 мм. Відступ від лінії різу до початку мітки 2 мм, довжина міток 2 мм.

Правила подачі макетів для двостороннього друку

При двосторонньому друці з чужим оборотом в макеті необхідно вказувати голову друкованого аркуша на обличчі та на звороті. Для цього достатньо в розкладеному на друкований аркуш макеті на вільному полі додати напис «ГОЛОВА».

Аналогом написи «ГОЛОВА» в офсетному способі друку є колірні шкали, які виглядають так:

img

Як правило, вказівка голови друкованого аркуша здійснюється на одній з чотирьох сторін друкованого аркуша. Звертаємо вашу увагу на те, що якщо вказана голова друкованого аркуша, то препрес-інженер і друкар знають, що напис «ГОЛОВА» або колірні шкали необхідно поєднати при друку на обличчі і на звороті.

Розглянемо приклад розкладки 4 портретних сторінок А4 формату (210х297 мм) на друкований аркуш SR-A3 (320х450 мм), на якому розміщується 2 вироби. Сторінки 1 і 3 - це лицьові сторони виробів, а 2 і 4 - відповідно оборотні.

 1. У першому випадку подачі макета друкований аркуш має альбомну орієнтацію і буде перевернуть при друку як показано червоною стрілкою.
  img

 2. У другому випадку подачі макета друкований аркуш має теж альбомну орієнтацію і буде перевернутий при друці як показано червоною стрілкою, тому що вказана голова друкованого аркуша.
  img

  УВАГА! Якщо ви подасте макет в такому вигляді і НЕ вкажете голову друкованого аркуша, то друга сторона на виробі буде надрукована догори ногами!

 3. У третьому випадку подачі макета друкований аркуш має вже портретну орієнтацію і буде повернутий при друці як показано червоною стрілкою.
  img

 4. У четвертому випадку подачі макета друкований аркуш має теж портретну орієнтацію і буде перевернутий при друці як показано червоною стрілкою, тому що вказана голова друкованого аркуша.
  img

  УВАГА! Якщо ви подасте макет в такому вигляді і НЕ вкажете голову друкованого аркуша, то друга сторона на виробі буде надрукована догори ногами!

Як відбувається друк, якщо не зазначена голова листа

Якщо не вказана голова друкованого аркуша, то макети слід подавати з розрахунку, що друкований аркуш буде перевернуть як сторінка книги зшитою по лівій стороні:

Для альбомної орієнтації:

img

Для портретної орієнтації:

img

При двосторонньому друці зі своїм оборотом в макеті допускається відсутність вказівок про голову друкованого аркуша. Необхідно тільки вказати в заявці - «ДРУК ЗІ СВОЇМ ОБОРОТОМ» і надати один макет (розкладку). В такому випадку поданий макет буде друкуватися і на обличчі і на звороті, при цьому друкований аркуш буде перевертатися відповідно до правил, описаними вище.

Якщо Ви не знайшли відповідь на Ваше запитання щодо системи – будь ласка задавайте питання в коментарях до цієї статті. Ми відповімо в максимально стислі терміни!

ic
Подивитися на мапі Пн - Пт: 9:30 - 18:00
Пн - Пт: 10:00 - 15:00
Швидке замовлення
Заявка на розрахунок вартості
Задати питання

Задайте питання і ми зв'яжемося з вами протягом 3-х годин.
Або зв'яжіться зручним способом >

Задати питання
Заявка прийнята!
Спасибі!
Зовсім скоро ми зв'яжемося з вами!