Додаткові кольори в цифровому друці.

 • Друк білим тонером (білилами)
 • Друк золотим кольором
 • Друк білим на плівці
 • Друк на темних матеріалах

Друк додатковими кольорами – це можливість розширити асортимент продукції, що випускається, а також вигідно виділити поліграфічні вироби на тлі конкурентів і реалізувати ваші творчі задуми в повній мірі.

Не так давно додаткові кольори можна було віддрукувати тільки шовкотрафаретним або офсетним способом. Однак в цих видах друку крім високої вартості, був (і є) ще один істотний мінус. Йдеться про терміни виробництва. Шовкотрафаретний друк являє собою тривалий і трудомісткий процес, що категорично суперечить оперативності виробництва і доступності такої поліграфії, особливо при малих тиражах.

В цифрового друці можливість друку додатковими кольорами з'явилася відносно недавно. Перші спроби вийти за межі стандартної триади були не зовсім вдалі, вартість обладнання і відбитка були занадто високими. І як наслідок – новинки не отримали належного поширення.

Однак ситуація змінилася і в даний час на ринку вже є гідні рішення. У нашій друкарні для друку додатковими кольорами встановлена цифрова друкарська машина Ricoh Pro C7200X . На даний момент в якості додаткових квітів ми використовуємо білий (White) та золотий (Gold) тонер.

Переваги друкарської машини Ricoh Pro C7200X:

 • Висока якість друку на фактурних паперах
 • Друк додатковими кольорами
 • Друк на збільшеному форматі паперу – до 330х1200 мм
 • Друк на темних матеріалах

Ricoh7200x в друкарні Фастпринт

Переваги друку додатковими кольорами та особливості ціноутворення.

З явних переваг цифрової технології друку додатковими фарбами в порівнянні з традиційною технологією (в даному випадку мова шовкографії) виділяються:

 • доступна вартість послуги (особливо на малих тиражах)
 • можливість затвердження перших друкованих зразків
 • короткі терміни виробництва.

Слід зазначити, що доступність – неоднозначний факт, так як додаткова фарба коштує досить дорого, більшість друкарень вкотре перестраховуючись, в своїй політиці ціноутворення або не прив'язуються до заповнення (тобто витрати фарби), або середнім значенням ставлять заповнення в 50%, за умови додаткової оплати при заповненні вище 50%. При такому розвитку подій поняття "доступність" зникло (випарувалося), залишилося лише перевага в терміни виробництва.

Чітко розуміючи вимоги клієнтів і можливості нашої друкарні, ми максимально серйозно підійшли до питання ціноутворення.

Вартість друку п'ятої фарбою ми прив'язали до заповнення відбитка (реальній витраті тонера при друці конкретного макету). Мало того, для того, щоб спростити процес обчислення цього самого заповнення - ми створили інструмент, який дозволяє швидко і головне просто обчислити необхідне нам значення.

З огляду на заповнення відбитка п'ятої фарбою при розрахунку вартості, ми даємо можливість вам істотно економити, і тоді поняття "доступність" повертається на своє початкове місце!

За посиланням ви можете знайти елементарні розрахунки, які підтверджують вищесказане.

Терміни виробництва – оперативні , так як цифрова технологія друку не вимагає додаткової підготовки до і післядрукарської сушки листів.

Ще однією важливою перевагою цифрового друку додатковими кольрами є можливість друку малими тиражами, а також можливість виробництва сигнальних зразків (кольоропроб) , що дозволяє переконатися в якості вироби перед запуском всього тиражу.

На даний момент ми використовуємо в якості додаткових кольорів – Білий та Золотий. Про застосування даних кольорів ми і розповімо далі.

Білий (White).

Найчастіше білий тонер використовується для друку на прозорих матеріалах і на темних дизайнерських паперах.

При друці на прозорій плівці з застосуванням білого кольору у нас є можливість шляхом підкладання білил під основний колір робити зображення більш насиченим.

Також не варто забувати про можливість друку реверсивних наклейок (дзеркальний друк). Це той випадок, коли зображення друкується в дзеркальному відображенні і при цьому білий шар наноситься зверху (останнім), покриваючи CMYK. Така наклейка клеїться на прозоре скло із зовнішнього боку, а читається з внутрішньої.

Що стосується друку на темних дизайнерських картонах – тут може бути кілька варіантів.

Іноді білий колір є основним (або єдиним). Наприклад, монохромний малюнок надрукований білим кольором на темному текстурному дизайнерському папері.

Також білий тонер можна класти під повнокольорове зображення, використовуючи його в якості основи при друці на кольорових паперах. Це пов'язано з точністю відтворення кольору. Справа в тому, що кольоровий фон спотворює майже будь-яку фарбу. І чим світліше колір ми друкуємо на темному папері – тим складніше його відобразити правильно.

Щоб отримати яскраве природне повнокольорове зображення на кольоровому тлі, потрібно спочатку надрукувати білу підкладку. В такому випадку кольорові зображення будуть відтворюватися без спотворень.

Рекомендації по підготовці файлів для друку білим ви знайдете тут.

Друк білим кольором в друкарні Фастпринт

Друк білим кольором в друкарні Фастпринт

Друк білим кольором в друкарні Фастпринт

Друк білим кольором в друкарні Фастпринт

Друк білим кольором в друкарні Фастпринт

Золотий (Gold).

Друк золотим тонером імітує золоте покриття. Звичайно, замінити істинний блиск золотого покриття не представляється можливим, однак друк золотим тонером є непоганий і недорогий альтернативою для облагородження поліграфічної продукції.

Рекомендації по підготовці файлів для друку золотим тонером ви знайдете тут.

Особливості цифрового друку білим і золотим кольором.

З недоліків, або швидше особливостей цифрової технології друку додатковими квітами можна виділити:

 • глибина кольору (щільність) дещо поступається шовкотрафаретові. Для підвищення щільності можливий друк в два прогони, але, на жаль, в цьому випадку допускається несуміщення зображення до 1,5 мм.

 • яскравість блиску золотого кольору поступається такому при використанні фольгування або друку офсетним способом спеціальними фарбами палітри Pantone.

Для правильно розуміння і візуального сприйняття можливостей нашої нової друкарської машини, зокрема, друку п'ятим кольором (White, Gold) , ми підготували для вас друковані зразки на різних дизайнерських паперах . Серед них ви знайдете застосування золотого і білого кольору як на прозорих, так і на кольорових паперах. Зі зразками "в живу" можна ознайомитися у нас в офісі або подивитися відео у верхній частині сторінки.

Підготовка макетів для друку п'ятої фарбою.

Цифровий друк додаткової фарбою вимагає нескладної, але правильної підготовки макета. Для цього необхідно винести додатковий колір в окремий колірний канал задавши його Spot color і назвати відповідно White або Gold, в залежності від того, що вам необхідно. Даний spot-колір і буде визначати зону накладення білого або золотого тонера.

Детальні вимоги до макетів описані тут.

Для вашої зручності при підготовці файлів для цифрового друку п'ятої фарбою, ми створили покрокові інструкції, які допоможуть вам розібратися, як самостійно провести необхідні маніпуляції в програмах Adobe Illustrator® і Photoshop®.

Каталог продукції

Висновок.

Ну і на закінчення хотілося б відзначити, що для досягнення максимального ефекту від друку додатковим кольором, будь то білий або золотий – слід, правильно застосувати цей колір в дизайні, грамотно обіграти його, адже інакше всі переваги перетворяться в недоліки. Тільки розуміння особливостей технології друку, правильна підготовка макету і чуйна дизайнерська інтуїція дозволять вам досягти необхідного результату.

Для цього не бійтеся друкувати пробні зразки (кольоропроби) щоб переконатися в тому, що на виході ви отримаєте саме той результат, який створила ваша уява або фантазія вашого або нашого :-) креативного дизайнера.

Додаткові кольори можна застосувати практично на будь-яких виробах з нашого каталогу. Будемо завжди раді відповісти на питання, звертайтеся до нас зручним способом!

ic
Подивитися на мапі Пн - Пт: 9:30 - 18:00
Пн - Пт: 10:00 - 15:00
Швидке замовлення
Заявка на розрахунок вартості
Задати питання

Задайте питання і ми зв'яжемося з вами протягом 3-х годин.
Або зв'яжіться зручним способом >

Задати питання
Заявка прийнята!
Спасибі!
Зовсім скоро ми зв'яжемося з вами!