Поліграфія та типографія – в чому різниця

Поліграфія та типографія – два терміни, тісно пов'язані між собою. Вони обидва використовуються в індустрії друку для створення різних видів друкованих матеріалів, але мають дещо різні значення і функції. Розглянемо детальніше, що таке типографія та поліграфія, особливості та сфери їх використання.

Словники пишуть:

 • Поліграфі́я — це галузь промисловості, що займається виготовленням друкованої продукції.
 • Типогра́фія — це поліграфічне виробництво друкованої продукції.

Тобто типографія це складова частина поліграфії, як галузі. Звідси значення понять поліграфія і типографія, та в чому різниця між ними стало очевидним та зрозумілим. Проте часто у друкарській справі саме термін “поліграфія” використовується дещо в іншому значенні.

Цікаво? Про це і багато іншого нижче ;)

Але спочатку докладніше про кожний термін окремо.

Типографія – це підприємство, де здійснюється підготовка до друку, друк та післядрукарська обробка друкованої продукції. Це може бути невеликий друкарний цех або велике поліграфічне підприємство з різноманітними друкарськими машинами, обладнанням і персоналом.

У типографії проводяться різні технології друку, наприклад, офсетний друк, флексографія, цифровий друк, тиснення, широкоформатний друк, шовкодрук та інші. Типографія займається виготовленням друкованих матеріалів у в будь-якому масштабі, таких як книги, журнали, газети, брошури, плакати, наклейки, банери, упаковка і багато іншого.

Спеціалізовані машини і обладнання типографії дозволяють здійснювати високоякісний друк великих обсягів продукції. Також тут забезпечуються різноманітні післядрукарські процеси, такі як різка, перфорація, скріплення, фальцювання, ламінація, покриття лаком і багато інших, щоб готовий поліграфічний продукт виглядав професійно, якісно та був готовим до використання.

З першим терміном розібрались!

…йдемо далі)

Поліграфія – це галузь людської діяльності і промисловості, в якій методом різноманітних технологій друку виготовляються різні види друкованої продукції, яка, без перебільшення, присутня у всіх сферах нашого життя.

Часто термін “поліграфія” використовується у більш вузькому значенні, позначаючи друковані матеріали. Це слово об'єднує в собі абсолютно всі види поліграфічної продукції: листівки, візитівки, плакати, банери, наклейки, буклети, папки, конверти, меню, блокноти, фото-шпалери, таблички, пос-матеріали, упаковка, друкована сувенірна продукція та багато-багато іншого. Все це в повсякденні ми узагальнюємо поняттям поліграфія.

З такого тлумачення термінів витікає наступне: типографія виготовляє поліграфію! Ось такий каламбур)

Отже, чим відрізняється типографія та поліграфія ми розібрались. Продовжимо розмову, але цього разу звернемось до практичного застосування цих понять і їх важливості в сучасному світі.

Область застосування

Як ми вже відмітили раніше, поліграфія є невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Розглянемо деякі приклади сфер її використання:

 1. Корпоративний сектор: Багато компаній використовують поліграфію для брендування та створення рекламних матеріалів, які використовуються на конференціях, виставках, презентаціях та інших бізнес-подіях. Це можуть бути брошури, буклети, флаєри, візитні картки, блокноти, папки, рекламні плакати, пакети та інші матеріали, які допомагають підвищити впізнаваність бренду та привернути увагу нових клієнтів.
 2. Реклама і маркетинг: Поліграфія є ефективним інструментом для проведення рекламних кампаній. Вона дозволяє створювати рекламні листівки, банери, постери, каталоги, журнали, газети і не тільки, що допомагають підвищити увагу до продукту або послуги, та залучити цільову аудиторію.
 3. Упаковка продуктів: Упаковка продуктів також вимагає створення естетично привабливої та інформативної зовнішньої оболонки. Це стосується як продукції в роздрібній торгівлі, так і промислових товарів. Добре розроблена та якісно виготовлена упаковка може сприяти підвищенню продажів та спонукати споживачів до придбання товару, залучати потенційних покупців та підвищувати конкурентоспроможність продукту на ринку.
 4. Дизайн і мистецтво: Поліграфія має важливе значення у галузі дизайну і мистецтва. Вона використовуються для створення художніх книг, гравюр, постерів, фотографічних каталогів, картин, фото-шпалер та інших друкованих матеріалів, що демонструють творчість та естетичний підхід до дизайну.
 5. Освіта: Поліграфія є важливим компонентом в освітніх процесах. Вона допомагають створювати підручники, навчальні матеріали, плакати, блокноти, зошити та інші засоби, що полегшують процес навчання та сприяють засвоєнню знань.
 6. Періодика: Газети, журнали та інші періодичні видання, що об'єднуються певними тематиками та орієнтовані на певні цільові аудиторії відповідно. Мають бути привабливими зовні, якісними у виконанні та цікавити наповненим контентом.

Отже, поліграфія та типографія, відмінності між якими ми детально описали вище, мають велике значення в різних сферах нашого життя. Вони допомагають створювати якісні, привабливі та інформативні друковані матеріали, що сприяють розвитку бізнесу, культури, освіти та інших сфер людської діяльності.

А тепер надамо відповіді на ключові питання, пов'язані з нашою друкарнею та сферою її діяльності.

Хто ми?!

Друкарня (типографія) Фастпринт існує на ринку поліграфії вже майже 20 років. За це час ми активно росли та розвивались, ставали більшими, сильнішими та продуктивнішими. Досвід багатьох років плідної праці дав змогу зрозуміти, що важливими є не лише якість та швидкість виробництва, але й якість обслуговування клієнтів. Тому основними орієнтирами на шляху розвитку у нас є:

 • Якість друкованої продукції.
 • Оперативність виробництва.
 • Клієнтоорієнтованість і якісний сервіс обслуговування.

Ці критерії допомогли нам зібрати професійний, досвідчений та дружній колектив співробітників, які підтримують та сприяють подальшому розвитку компанії. Працюємо злагоджено та продуктивно, як один живий організм, на спільний результат. Наша мета – задоволений клієнт. І нам це вдається ;)

Що пропонуємо?

Тепер внесемо трохи ясності та конкретики щодо наших можливостей.

 1. Типографія Фастпринт володіє власним сучасним парком обладнання повного циклу.
 2. Автоматизація всіх виробничих процесів надає можливість працювати швидко і без помилок.
 3. Новітнє обладнання та досвідчений колектив гарантують високу якість виготовленої продукції.
 4. Оперативні терміни виконання замовлення – один з принципових пунктів в роботі компанії. Фастпринт – завжди вчасно!
 5. Професійний супровід замовлення менеджером та контроль якості на всіх етапах виробництва.
 6. Друк будь-яких тиражів від 1 екземпляра.
 7. Можливість друку та затвердження кольоропроби.

Варто зазначити, що наша компанія володіє всіма необхідними виробничими потужностями для виготовлення поліграфічної продукції будь-якої конфігурації:

 • Професійні дизайнери працюють над створенням макетів любої складності
 • Додрукарська підготовка – важлива складова подальшого якісного друку
 • Друк поліграфії (цифрова, офсетна, широкоформатна технології друку)
 • Післядрукарська обробка тиражу (порізка, ламінація, лакування, фальцювання, бігівка, брошурівка, плотерна порізка та інше)
 • Упаковка готового тиражу
 • Доставка тиражу на вказану адресу (кур'єр, таксі, Нова Пошта або самовивіз).

Отже, асортимент послуг та вибір друкованої продукції у нас досить обширний, тому пропонуємо обрати необхідну вам позицію і переконатись у перспективності співпраці з нашою друкарнею.

Як з нами працювати?

Для того, щоб оформити замовлення в типографії Фастпринт вам потрібно обрати один із зручних для вас способів:

 1. Написати листа на електронну адресу fast@fastprint.ua. У листі вказати деталі замовлення, форму оплати та адресу доставки. За наявності додати макет для друку.
 2. Написати повідомлення зі всією необхідною інформацією на один з месенджерів (viber, telegram, facebook).
 3. Заповнити зручну онлайн форму у нас на сайті.
 4. Завітати особисто до нас в офіс за адресою: м.Київ, вул. Василя Яна ⅗. Тут вас зустрінуть, нададуть відповіді на всі запитання, покажуть зразки продукції і порахують вартість майбутнього замовлення.

Перед оформленням замовлення рекомендуємо запросити у менеджера розрахунок вартості продукції. Це допоможе вам остаточно визначитись із вибором параметрів та підібрати тираж згідно запланованого бюджету.

Отже, якщо вам потрібна будь-яка поліграфічна продукція, виконана якісно та швидко – чекаємо ваших замовлень. Адже поліграфія – то на 100% наша сфера діяльності!

ic
Подивитися на мапі Пн - Пт: 9:30 - 18:00
Пн - Пт: 10:00 - 15:00
Швидке замовлення
Заявка на розрахунок вартості
Задати питання

Задайте питання і ми зв'яжемося з вами протягом 3-х годин.
Або зв'яжіться зручним способом >

Задати питання
Заявка прийнята!
Спасибі!
Зовсім скоро ми зв'яжемося з вами!