Xerox Versant 2100 у Фастпринт

Навіщо нам потрібна нова машина?

3 роки тому, у травні 2012 року ми придбали флагманську друкарську машину Xerox iGen3. Ця машина була на той час топовою моделлю серед друкарських машин промислового класу.

Машина досі залишається унікальною за деякими своїми можливостями, такими як можливість друку на форматі B3, якості друку на фактурних матеріалах тощо. Однак прогрес не стоїть на місці і на даний момент виробники друкарської техніки пропонують сучасні рішення для цифрового друку в сегменті Graphic Arts з високою якістю відбитків та швидкістю друку рівня iGen3, при цьому такі машини мають менші габарити, менше споживання енергії, сучасне програмне забезпечення.

Звичайно, є параметр за яким з iGen не можуть конкурувати навіть сучасні машини "меншого калібру" - це навантаження. iGen може друкувати "з ранку до вечора" із постійною швидкістю 100 стор/хв. Більше того, чим більше машина друкує, тим стабільніша якість і менше проблем із сервісом. На жаль, реалії України такі, що знайти на ринку обсяги друку, які будуть адекватні можливостям iGen, дуже важко. Причини як і високій конкуренції, і у відсутності потрібного обсягу замовлень на персоналізацію, багатосторінкові видання, транзакційну продукцію. Тобто обсяг тієї продукції для якої і створювався iGen. Таким чином одна з основних відмінностей – друк великих обсягів замовлень з мінімальним часом на сервісне обслуговування залишається практично незатребуваним.

Варто окремо сказати про швидкість виконання надстрокових замовлень, пробних листів. Використовуючи iGen, такі завдання є трохи незручними для друкованої ділянки. Виною тому є великий час запуску машини, а також проблема, що виникла останнім часом, з обмеженнями споживання електроенергії протягом дня.

Водночас такий стан справ анітрохи не зменшує всіх переваг iGen, яких не мало.

З огляду на ці фактори ми прийняли рішення про купівлю машини, яка на даний момент буде відповідати запитам наших клієнтів щодо якості, швидкості друку, можливостей друку на різних матеріалах.

Після проведеного дослідження пропозицій наш вибір зупинився на Xerox Versant 2100. Це найновіша розробка нашого постійного партнера компанії Ксерокс, на даний момент в Україні встановлено лише дві такі машини, включаючи нашу. Заради справедливості варто зазначити, що ми розглядали пропозиції й іншого вендора. Однак із компанією Ксерокс ми змогли знайти ту "золоту середину", яка влаштувала всі сторони.

Xerox Versant 2100

Xerox Versant 2100
Отже, красива фотографія Xerox Versant 2100

Versant 2100 – це найстарша модель у новітній лінійці Versant від Xerox зі швидкістю друку до 50 А3/хв. Машина створена в найкращих традиціях продакшн систем Ксерокс. І це помітно... адже у нашій друкарні за 11 років змінилося не одне покоління друкарської техніки.

Машина має 6 лотків, включаючи так званий обхідний для швидкого друку найдрібніших завдань. Це має допомогти підвищити швидкість обробки завдань на різних матеріалах.

Ось основні характеристики машини:

 • Максимальний формат друку – 330х488 мм
 • Максимальна область друку – 326х482 мм
 • Швидкість друку – 44-52 сторінок А3/хв
 • Щільність матеріалів – 52-350 гр/м2
 • Сухий EA Dry ink тонер з низьким рівнем блиску (у Versant не використовується олія як у Xerox iGen3, DC8000 тощо)

Використовуються такі технології для підвищення якості та стабільності друку:

Production Accurate Registration – контроль суміщення особи та обігу аркуша на тиражі.

Full Width Array – масив датчиків на всю ширину друкованого аркуша, розташованого на виході з машини. За допомогою Full Width Array виконуються такі операції:

 • Автоматична настройка градаційної передачі (Automatic Tone (TRC) Adjustment);
 • Автоматичне коригування оптичних щільностей за площею листа (Automatic Density Uniformity Adjustment);
 • Автоматичне налаштування положення зображення на аркуші (Automatic Image to Media Alignment);
 • Калібрування контролера (Calibrating the Color Print Server);
 • Побудова власних колірних профілів.

Головною ж відмінністю друкарських машин Xerox Versant є друк з Ultra HD якістю.

Що таке Ultra HD насправді:

Для початку розглянемо як виглядає процес формування зображення для його перенесення на матеріал у друкарській машині.

Схема підготовки зображення до друку в RIP
Формування зображення для друку

Етап 1. Растрування зображення в режимі Ultra HD на RIP (Raster Image Processor) з роздільною здатністю 1200х1200 dpi та глибиною кольору 10 bit.

Етап 2. Передача відрастрованого зображення на друкарську машину.

Етап 3. Напівтонове растрування. Лініатура растрування від 150 до 600 lpi.

Етап 4. Перенесення зображення за допомогою лазера на фоторецептори для кожного кольору. Роздільна здатність лазера 2400х2400 dpi.

Перший етап растрування зображення та відрізняє RIP Versant від інших машин, де в основному використовується растрування з роздільною здатністю 600х600 dpi та глибиною кольору 8 bit. У Xerox Versant зображення раструються з роздільною здатністю 1200х1200 dpi та глибиною кольору 10 bit.

А що це все дає на практиці...

З підвищеною роздільною здатністю растрування та глибиною кольору ми отримуємо такі переваги:

 • Відмінна деталізація найсвітліших і темніших ділянок зображення
 • Плавні градієнти
 • Підвищена різкість зображень та м'які тіні
 • Реалістичні тілесні кольори
 • Гладкі та чіткі векторні зображення
 • Чіткий та контрастний текст.

На даний момент ще рано говорити про реальний досвід експлуатації Xerox Versant 2100. Адже друк реальних замовлень починається лише найближчими днями. Тестові відбитки, які ми отримали, говорять про дійсно високу якість друку та швидкість обробки завдань. Подивимося, що покаже реальна робота :-)

ic
Подивитися на мапі Пн - Пт: 9:30 - 18:00
Пн - Пт: 10:00 - 15:00
Швидке замовлення
Заявка на розрахунок вартості
Задати питання

Задайте питання і ми зв'яжемося з вами протягом 3-х годин.
Або зв'яжіться зручним способом >

Задати питання
Заявка прийнята!
Спасибі!
Зовсім скоро ми зв'яжемося з вами!